ERO-S2PHF6652
Mfr.Part #
ERO-S2PHF6652
Description
RES 66.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
Ammo Pack
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Lead Free
Voltage - Rated :
500V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Length :
30mm
Diameter :
1.7mm
Resistance :
66.5kOhm
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Lead Diameter :
450 µm
Voltage - Rated DC :
250V
Surface Mount :
No
Tolerance :
±1%
Datasheets
ERO-S2PHF6652
Panasonic ERO-S2PHF6652
FIXED RESISTOR, 66.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,