ERO-S2PHF6490
Mfr.Part #
ERO-S2PHF6490
Description
RES 649 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
649Ohm
Published :
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ERO
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.7mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Length :
30mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated DC :
250V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Tape and Box (TB)
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
500V
Datasheets
ERO-S2PHF6490
FIXED RESISTOR, 649Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,