ERO-S2PHF6043
Mfr.Part #
ERO-S2PHF6043
Description
RES 604K OHM 1% 1/4W AXIAL
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Terminal Shape :
Wire
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
250V
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Lead Diameter :
450 µm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated :
500V
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Lead Free :
Lead Free
Reach Compliance Code :
Unknown
Axial
JESD-609 Code :
e3
ERO
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
Ammo Pack
Max Power Dissipation :
250mW
Surface Mount :
No
Resistance :
604kOhm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Datasheets
ERO-S2PHF6043
FIXED RESISTOR, 604kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,