ERO-S2PHF5103
Mfr.Part #
ERO-S2PHF5103
Description
RES 510K OHM 1% 1/4W AXIAL
Axial
Lead Diameter :
450 µm
Resistance :
510kOhm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.7mm
Terminal Shape :
Wire
Voltage - Rated :
500V
Lead Length :
30mm
Voltage - Rated DC :
250V
Tolerance :
±1%