ERO-S2PHF4R75
Mfr.Part #
ERO-S2PHF4R75
Description
RES 4.75 OHM 1% 1/4W AXIAL
Lead Length :
30mm
Resistance :
4.75Ohms
Tape and Box (TB)
Termination :
Axial
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Package / Case :
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.7mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
250V
Published :
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3.2004mm
Datasheets
ERO-S2PHF4R75
Through Hole 4.75Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,