ERO-S2PHF48R7
Mfr.Part #
ERO-S2PHF48R7
Description
RES 48.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
48.7Ohm
Wire
JESD-609 Code :
e3
Max Power Dissipation :
250mW
Lead Length :
30mm
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.7mm
Terminal Finish :
Tin (Sn)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
Ammo Pack
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated DC :
250V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
ERO-S2PHF48R7
Through Hole FIXED RESISTOR, 48.7Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,