EPS150040-P5RP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EPS150040-P5RP
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Form :
Wall Mount (Class II)
Polarization :
Positive Center
Series :
EPS (6W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Region Utilized :
North America
Power (Watts) :
6W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Input Connector :
NEMA 1-15P
Current - Output (Max) :
400mA
Operating Temperature :
0°C~40°C
Size / Dimension :
2.45Lx1.06W x 1.65 H 62.3mmx26.8mmx42.0mm
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus
Voltage - Output :
15V
Input Type :
Fixed Blade
Cord Length :
72 1.83m
Voltage - Input :
100V~132VAC
Published :
No Load Power Consumption :
300mW Max