EMRB64C-32.768K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
EMRB64C-32.768K
Manufacturer
Ecliptek
Package / Case
2 mm x 1.2 mm
Datasheet
Download
Description
PLASTIC SMD MEMS OSCILLATOR
Manufacturer :
Ecliptek
Product Category :
Oscillators
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
MEMS
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
RoHS :
Details
Termination Style :
SMD/SMT
Package :
Bulk
Frequency :
32.768 kHz
Function :
Output :
LVCMOS
Length :
2 mm
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.079 L x 0.047 W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Stability :
100 PPM
Packaging :
Cut Tape
Height :
0.6 mm
Output Format :
CMOS
Current Rating :
2.2 uA
Type :
XO (Standard)
Absolute Pull Range (APR) :
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Current - Supply (Disable) (Max) :
Series :
EMRB64
Package / Case :
2 mm x 1.2 mm
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Current - Supply (Max) :
2.2μA
Load Capacitance :
15 pF
Voltage - Supply :
2.8V
Width :
1.2 mm
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
EMRB64C-32.768K
Introducing Oscillators Ecliptek EMRB64C-32.768K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, Output:LVCMOS, Type:XO (Standard), Package / Case:2 mm x 1.2 mm, Mounting Type:Surface Mount, EMRB64C-32.768K pinout, EMRB64C-32.768K datasheet PDF, EMRB64C-32.768K amp .Beyond Oscillators Ecliptek EMRB64C-32.768K ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.