EMLE350ADA2R2MD73G
Mfr.Part #
EMLE350ADA2R2MD73G
Description
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD
Life (Hours) :
7000 hours
Lifetime @ Temp :
7000 Hrs @ 105°C
Dissipation Factor :
0.14 %
Ripple Current @ High Frequency :
16.5mA @ 100kHz
Capacitance :
2.2μF
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Series :
Alchip™- MLE
Voltage - Rated DC :
35V
Ripple Current @ Low Frequency :
11mA @ 120Hz
Surface Mount Land Size :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.287 7.30mm
Ripple Current :
11mA
Leakage Current :
4μA
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±20%
Surface Mount
United Chemi-Con EMLE350ADA2R2MD73G
Alchip™- MLE 2.2μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 11mA 0.157Dia 4.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - SMD