EMLA350ADA331MJA0G
Mfr.Part #
EMLA350ADA331MJA0G
Description
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD
Voltage - Rated DC :
35V
Termination :
SMD/SMT
Impedance :
80mOhm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Life (Hours) :
3000 hours
Ripple Current @ Low Frequency :
425mA @ 120Hz
Ripple Current :
850mA
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.406 10.30mm
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
Series :
Alchip™- MLA
Ripple Current @ High Frequency :
850mA @ 100kHz
Capacitance :
330µF
ROHS3 Compliant
United Chemi-Con EMLA350ADA331MJA0G
Alchip™- MLA 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 850mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD