EMLA250ADA101MF80G
Mfr.Part #
EMLA250ADA101MF80G
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ High Frequency :
230mA @ 100kHz
Ripple Current :
230mA
Voltage - Rated DC :
25V
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Tolerance :
±20%
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Ripple Current @ Low Frequency :
92mA @ 120Hz
Capacitance :
100μF
Series :
Alchip™- MLA
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Life (Hours) :
3000 hours
Impedance :
700mOhm
Mount :
Surface Mount
United Chemi-Con EMLA250ADA101MF80G
Alchip™- MLA 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 230mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD