ELHS451VSN331MR35S
Mfr.Part #
ELHS451VSN331MR35S
Manufacturer
United Chemi-Con
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP
Manufacturer :
United Chemi-Con
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
1.476 37.50mm
Ripple Current @ High Frequency :
2.0878A @ 50kHz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.46A @ 120Hz
Series :
LHS
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated :
450V
Capacitance :
330µF
Tolerance :
±20%
United Chemi-Con ELHS451VSN331MR35S
LHS 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In