EKMS451VSN820MP25S
Mfr.Part #
EKMS451VSN820MP25S
Description
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Diameter :
1 mm
Capacitance :
82µF
Voltage - Rated DC :
450V
Height Seated (Max) :
1.083 27.50mm
Diameter :
22mm
Ripple Current @ High Frequency :
915.2mA @ 50kHz
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
640mA @ 120Hz
Lead Pitch :
10mm
Ripple Current :
640mA
Pbfree Code :
yes
United Chemi-Con EKMS451VSN820MP25S
KMS 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 640mA 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In