EKMS451VSN181MP45S
Mfr.Part #
EKMS451VSN181MP45S
Description
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Tolerance :
±20%
Lead Diameter :
1 mm
Ripple Current @ High Frequency :
1.5158A @ 50kHz
Voltage - Rated DC :
450V
Size / Dimension :
0.866Dia 22.00mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
180µF
Diameter :
22mm
Ripple Current :
1.06A
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Height Seated (Max) :
1.870 47.50mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
1.06A @ 120Hz
Factory Lead Time :
16 Weeks
United Chemi-Con EKMS451VSN181MP45S
KMS 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.06A 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In