EKMS421VSN221MQ35S
Mfr.Part #
EKMS421VSN221MQ35S
Description
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
1.6874A @ 50kHz
Voltage - Rated DC :
420V
Capacitance :
220μF
Diameter :
25mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±20%
Lead Diameter :
1 mm
Ripple Current @ Low Frequency :
1.18A @ 120Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Size / Dimension :
1.000Dia 25.40mm
Height Seated (Max) :
1.476 37.50mm
Ripple Current :
1.18A
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Published :
United Chemi-Con EKMS421VSN221MQ35S
KMS 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.18A 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In