EKMM401VSN221MA25T
Mfr.Part #
EKMM401VSN221MA25T
Description
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Ripple Current @ High Frequency :
1.573A @ 50kHz
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.13Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
1.1A
Lead Pitch :
10.0076mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current @ Low Frequency :
1.1A @ 120Hz
Height Seated (Max) :
1.063 27.00mm
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Capacitance :
220μF
Voltage - Rated :
400V
3000 hours
United Chemi-Con EKMM401VSN221MA25T
KMM 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.1A 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In