EKMM201VSN681MQ35W
Mfr.Part #
EKMM201VSN681MQ35W
Description
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP
Size / Dimension :
1.000Dia 25.40mm
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
1.457 37.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
1.78A @ 120Hz
Lead Pitch :
10.0076mm
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 105°C
Ripple Current :
1.78A
Ripple Current @ High Frequency :
2.67A @ 50kHz
Published :
Capacitance :
680μF
Polarization :
Polar
United Chemi-Con EKMM201VSN681MQ35W
KMM 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.78A 1.000Dia 25.40mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In