EKMH401VSN181MR45T
Mfr.Part #
EKMH401VSN181MR45T
Description
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
Diameter :
30mm
Length :
45mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Min Operating Temperature :
-25°C
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Voltage - Rated :
400V
Voltage - Rated DC :
400V
Capacitance :
180µF
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Lead Pitch :
10.0076mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Max Operating Temperature :
105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
United Chemi-Con EKMH401VSN181MR45T
KMH 180μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In