EKMH101VSN332MQ50S
Mfr.Part #
EKMH101VSN332MQ50S
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Size / Dimension :
1.000Dia 25.40mm
Series :
KMH
Lead Pitch :
10.0076mm
Termination :
Snap in
RoHS Status :
RoHS Compliant
Life (Hours) :
2000 hours
Height Seated (Max) :
2.047 52.00mm
Capacitance :
3300µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Rated DC :
100V
Through Hole
Diameter :
25.4mm
United Chemi-Con EKMH101VSN332MQ50S
KMH 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.000Dia 25.40mm -40°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In