EEV-HD1V220P
Mfr.Part #
EEV-HD1V220P
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Ripple Current @ High Frequency :
79.9mA @ 10kHz
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Width :
6.6mm
ESR :
4000 mΩ
Impedance :
4Ohm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Additional Feature :
ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
47mA @ 120Hz
Tan Delta :
0.13
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Height Seated (Max) :
0.228 5.80mm
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
22µF
Leakage Current :
0.0077mA
Length :
7.8mm
Datasheets
EEV-HD1V220P
Panasonic EEV-HD1V220P
HD-V 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD