EEV-HA1V100WR
Mfr.Part #
EEV-HA1V100WR
Description
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD
Capacitance :
10μF
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.0035mA
Voltage - Rated DC :
35V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.157Dia 4.00mm
Ripple Current :
22mA
Tolerance :
±20%
Published :
Ripple Current @ Low Frequency :
22mA @ 120Hz
Surface Mount Land Size :
0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
4.6mm
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Datasheets
EEV-HA1V100WR
Panasonic EEV-HA1V100WR
HA 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 22mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD