EEV-HA1H330XP
Mfr.Part #
EEV-HA1H330XP
Description
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Tan Delta :
0.12
Length :
7mm
Leakage Current :
0.0165mA
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
6.6mm
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.303 7.70mm
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Ripple Current :
70mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
60mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Datasheets
EEV-HA1H330XP
Panasonic EEV-HA1H330XP
HA 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 70mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD