EEV-HA1E100R
Mfr.Part #
EEV-HA1E100R
Description
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
Ripple Current @ Low Frequency :
28mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
e0
Tan Delta :
0.14
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Pbfree Code :
No
Length :
5.9mm
Leakage Current :
0.003mA
Height Seated (Max) :
0.213 5.40mm
Width :
5.3mm
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Capacitance :
10μF
Surface Mount Land Size :
0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Ripple Current :
28mA
Datasheets
EEV-HA1E100R
Panasonic EEV-HA1E100R
HA 10μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 28mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD