EEH-ZK1E561UV
Mfr.Part #
EEH-ZK1E561UV
Description
CAP ALUM POLY HYB 560UF 25V SMD
Stock
10
In Stock :
10
Series :
ZKU, Anti-Vibration
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
420mA @ 100Hz
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.425 10.80mm
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current @ High Frequency :
2.8A @ 100kHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Capacitance :
560μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
25V
Datasheets
EEH-ZK1E561UV
Panasonic EEH-ZK1E561UV
560μF ±20% Radial, Can - SMD 0.425 10.80mm Tape & Reel (TR) 20mOhm ZKU, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive