EEH-ZC1K220P
Mfr.Part #
EEH-ZC1K220P
Description
CAP ALUM POLY HYB 22UF 80V SMD
Stock
12
In Stock :
12
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm
Polarity :
Polar
Capacitance :
22µF
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Life (Hours) :
4000 hours
Ripple Current :
105mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
2011
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
80V
Ripple Current @ Low Frequency :
105mA @ 100Hz
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
ZC
Ripple Current @ High Frequency :
1.05A @ 100kHz
Height Seated (Max) :
0.413 10.50mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Datasheets
EEH-ZC1K220P
Panasonic EEH-ZC1K220P
22μF ±20% Radial, Can - SMD 0.413 10.50mm Tape & Reel (TR) 45mOhm ZC Surface Mount Hybrid Automotive