EEH-ZC1H220V
Mfr.Part #
EEH-ZC1H220V
Description
CAP ALUM POLY 22UF 20% 50V SMD
Stock
719
In Stock :
719
Series :
ZC, Anti-Vibration
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.217 5.50mm
Capacitance :
22µF
Lifetime @ Temp :
4000 Hrs @ 125°C
Published :
2016
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80mOhm
Ripple Current @ Low Frequency :
75mA @ 100Hz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Ripple Current @ High Frequency :
750mA @ 100kHz
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Datasheets
EEH-ZC1H220V
Panasonic EEH-ZC1H220V
22μF ±20% Radial, Can - SMD 0.217 5.50mm Tape & Reel (TR) 80mOhm ZC, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive