EEH-ZA1V680XP
Mfr.Part #
EEH-ZA1V680XP
Description
CAP ALUM POLY HYB 68UF 35V SMD
Aluminum - Polymer Capacitors
Length :
7.8mm
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Dielectric Material :
Aluminum
Number of Terminations :
2
Size Code :
Leakage Current :
0.0238mA
Mounting Type :
Surface Mount
Tan Delta :
0.12
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm
Ripple Current @ High Frequency :
2A @ 100kHz
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Published :
Terminal Shape :
Flat
Additional Feature :
ESR IS MEASURED AT 100 KHZ
Ripple Current @ Low Frequency :
300mA @ 100Hz
Polarity :
POLARIZED
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 15 INCH
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Width :
6.6mm
Series :
ZA
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Capacitance :
68µF
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Datasheets
EEH-ZA1V680XP
Panasonic EEH-ZA1V680XP
68μF ±20% Radial, Can - SMD 0.315 8.00mm Tape & Reel (TR) 35mOhm ZA Surface Mount Hybrid Automotive