EEH-ZA1H330XV
Mfr.Part #
EEH-ZA1H330XV
Description
CAP ALUM POLY 33UF 20% 50V SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40mOhm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Lifetime @ Temp :
10000 Hrs @ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
160mA @ 100Hz
Ripple Current @ High Frequency :
1.6A @ 100kHz
Capacitance :
33μF
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Surface Mount Land Size :
0.260Lx0.260W 6.60mmx6.60mm
Size / Dimension :
0.248Dia 6.30mm
Datasheets
EEH-ZA1H330XV
Panasonic EEH-ZA1H330XV
33μF ±20% Radial, Can - SMD 0.315 8.00mm Tape & Reel (TR) 40mOhm ZA, Anti-Vibration Surface Mount Hybrid Automotive