EEH-AZC1J330B
Mfr.Part #
EEH-AZC1J330B
Description
CAP ALUM POLY 33UF 20% 63V T/H
Capacitance Value :
33uF
Dimensions :
8 x 9.5 x 0.6mm
Series :
ZC-A
Lead Spacing :
3.5 mm
Voltage :
63VDC
Tolerance :
20%
Product Height :
9.5mm
Capacitance :
33μF
Maximum Operating Temperature :
+125°C
Diameter :
8mm
ESR :
0.04Ohm
Lead Pitch :
3.5mm
Ripple Current :
1.1 A
IL (uA) :
20.79@2Min
Capacitance Tolerance :
± 20%
ESR (Ohm) :
0.04
Length :
9.5mm
Datasheets
EEH-AZC1J330B
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEH-AZC1J330B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Voltage:63VDC, Type:Polymer Hybrid, EEH-AZC1J330B pinout, EEH-AZC1J330B datasheet PDF, EEH-AZC1J330B amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic EEH-AZC1J330B ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEH-AZC1J330B
33µF 20% Tape and Box ZC-A Through Hole Polymer Hybrid