EEF-UD0G121CE
Mfr.Part #
EEF-UD0G121CE
Description
CAP ALUM POLY 120UF 20% 4V SMD
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Series :
SP-Cap UD
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
4V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
120μF
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Datasheets
EEF-UD0G121CE
120μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.118 3.00mm Tape & Reel (TR) SP-Cap UD Surface Mount Polymer General Purpose