EEF-GY0D821R
Mfr.Part #
EEF-GY0D821R
Description
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2V SMD
Aluminum - Polymer Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±20%
Capacitance :
820µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3mOhm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Surface Mount Land Size :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
GY
Voltage - Rated :
2V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
10.2A @ 100kHz
Datasheets
EEF-GY0D821R
Panasonic EEF-GY0D821R
820μF ±20% 2917 (7343 Metric) 0.118 3.00mm Tape & Reel (TR) 3mOhm GY Surface Mount Polymer General Purpose