EEE-TPA331UAV
Mfr.Part #
EEE-TPA331UAV
Description
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD
Stock
500
In Stock :
500
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 125°C
Ripple Current @ Low Frequency :
175.5mA @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.3
Diameter :
8mm
Series :
TP
Terminal Shape :
Flat
Factory Lead Time :
14 Weeks
Length :
10.2mm
Height Seated (Max) :
0.425 10.80mm
ECCN Code :
EAR99
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Capacitor Type :
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Surface Mount
Size Code :
3333
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
330µF
Number of Terminations :
2
Ripple Current @ High Frequency :
270mA @ 100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
10V
Applications :
Automotive, High Temperature Reflow
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Dielectric Material :
Aluminum
Leakage Current :
0.033mA
Datasheets
EEE-TPA331UAV
Panasonic EEE-TPA331UAV
TP 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can - SMD