EEE-HBA221UAP
Mfr.Part #
EEE-HBA221UAP
Description
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Capacitance :
220μF
Dielectric Material :
Aluminum
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Terminal Finish :
TIN/TIN BISMUTH
Ripple Current @ High Frequency :
187mA @ 10kHz
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tan Delta :
0.3
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Leakage Current :
0.022mA
Length :
8.3mm
Width :
8.3mm
Ripple Current @ Low Frequency :
110mA @ 120Hz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
10V
Flat
Packing Method :
TR, 15 INCH
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Datasheets
EEE-HBA221UAP
Panasonic EEE-HBA221UAP
HB 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD