EEE-HAH221UAP
Mfr.Part #
EEE-HAH221UAP
Description
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Stock
929
In Stock :
929
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Ripple Current @ Low Frequency :
150mA @ 120Hz
Termination :
SMD/SMT
Dissipation Factor :
0.18 %
Width :
10.3mm
Diameter :
10mm
Surface Mount Land Size :
0.406Lx0.406W 10.30mmx10.30mm
17 Weeks
Terminal Finish :
TIN/TIN BISMUTH
Ripple Current :
150mA
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
3μA
Height :
12mm
Ripple Current @ High Frequency :
255mA @ 10kHz
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
220μF
Size Code :
4141
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
2011
Datasheets
EEE-HAH221UAP
Panasonic EEE-HAH221UAP
HA 220μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 150mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD