EEE-HA2A220UP
Mfr.Part #
EEE-HA2A220UP
Description
CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Stock
20
In Stock :
Leakage Current :
3μA
Published :
2011
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ Low Frequency :
55mA @ 120Hz
Ripple Current (AC) :
55mA
Ripple Current @ High Frequency :
93.5mA @ 10kHz
Ripple Current :
55mA
RoHS Compliant
Tan Delta :
0.18
Height :
10.2mm
Diameter :
8mm
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
REACH SVHC :
No SVHC
Capacitance :
22µF
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated DC :
100V
Radiation Hardening :
No
Voltage :
100V
Dielectric Material :
Aluminum
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Mount :
PCB, Surface Mount
Tolerance :
±20%
Size Code :
3333
JESD-609 Code :
e6
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
EEE-HA2A220UP
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HA2A220UP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:2, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:Radial, Can - SMD, Operating Temperature:-40°C~105°C, Voltage:100V, EEE-HA2A220UP pinout, EEE-HA2A220UP datasheet PDF, EEE-HA2A220UP amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HA2A220UP ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEE-HA2A220UP
HA 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 55mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD