EEE-HA1J470UP
Mfr.Part #
EEE-HA1J470UP
Description
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD
Stock
108
In Stock :
108
Voltage - Rated DC :
63V
Polarity :
Polar
Height :
10.2mm
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
47μF
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 105°C
Published :
2011
Voltage :
63V
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
Diameter :
8mm
Mount :
PCB, Surface Mount
Ripple Current :
45mA
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Tolerance :
±20%
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
105°C
Length :
10.5mm
Ripple Current @ High Frequency :
76.5mA @ 10kHz
Lead Pitch :
3.1mm
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current (AC) :
45mA
Series :
HA
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
900μm
REACH SVHC :
No SVHC
Ripple Current @ Low Frequency :
45mA @ 120Hz
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Lead Diameter :
900 μm
Datasheets
EEE-HA1J470UP
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HA1J470UP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:63V, Operating Temperature:-40°C~105°C, Package / Case:Radial, Can - SMD, Mounting Type:Surface Mount, EEE-HA1J470UP pinout, EEE-HA1J470UP datasheet PDF, EEE-HA1J470UP amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-HA1J470UP ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEE-HA1J470UP
HA 47μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 45mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.1mm Radial, Can - SMD