EEE-FT1H221AL
Mfr.Part #
EEE-FT1H221AL
Description
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Diameter :
8 mm
Product Height (mm) :
10.2
Product Diameter (mm) :
8
ESR (Ohm) :
0.18
IR (mA) :
670
Voltage :
50VDC
Tolerance :
20%
IL (uA) :
110@2Min
Capacitance :
220 uF
Lifetime (h) :
Capacitance Value :
220uF
Ripple Current :
670 mA
Product Weight (g) :
0.88
Product :
High Temp Electrolytic Capacitors
Brand :
ESR :
80 mOhms
Length :
10.2 mm
Series :
FT-HF
Size (mm) :
8 X 10.2
Datasheets
EEE-FT1H221AL
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FT1H221AL from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50VDC, Type:Electrolytic, EEE-FT1H221AL pinout, EEE-FT1H221AL datasheet PDF, EEE-FT1H221AL amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FT1H221AL ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic EEE-FT1H221AL
FT-HF 220 uF Capacitor 20% Tape and Reel 670 mA