EEE-FNC271XUP
Mfr.Part #
EEE-FNC271XUP
Package / Case
SMD,6.3x7.7mm
Description
CAP ALUM 270UF 20% 16V SMD
Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage :
16V DC
Product Height :
7.7mm
Product Width :
6.3 X 7.7
Capacitance :
270 uF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR :
0.34 mOhm
Ripple Current :
280 mA
Tolerance :
±20%
Product Length :
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
FN-V
Capacitance Tolerance :
20%
Technology :
Electrolytic
Polarity :
Polar
Package / Case :
SMD,6.3x7.7mm
Dimensions :
6.3 x 7.7mm
Datasheets
EEE-FNC271XUP
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FNC271XUP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:16V DC, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:SMD,6.3x7.7mm, EEE-FNC271XUP pinout, EEE-FNC271XUP datasheet PDF, EEE-FNC271XUP amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FNC271XUP ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.