EEE-FN1V221V
Mfr.Part #
EEE-FN1V221V
Package / Case
SMD,8x10.5mm
Description
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD
Stock
4
In Stock :
4
Aluminum Electrolytic Capacitors
Diameter :
8 mm
RoHS :
Details
Length :
10.5 mm
Brand :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Capacitors
Tolerance :
20 %
Package / Case :
SMD,8x10.5mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Product Type :
Electrolytic Capacitors
Product Category :
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD
Product :
High Temp Electrolytic Capacitors
ESR :
160 mOhms
Capacitance :
220 uF
Ripple Current :
600 mA
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Series :
FN-V High
Datasheets
EEE-FN1V221V
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1V221V from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,8x10.5mm, EEE-FN1V221V pinout, EEE-FN1V221V datasheet PDF, EEE-FN1V221V amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1V221V ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.