EEE-FN1A821UP
Mfr.Part #
EEE-FN1A821UP
Package / Case
SMD,8x10.2mm
Description
CAP ALUM 820UF 20% 10V SMD
Series :
FN-V
Minimum Operating Temperature :
-55°C
Capacitance Tolerance :
± 20%
Diameter :
8mm
Tolerance :
±20%
ESR :
0.16Ohm
Polarity :
Polar
Product Length :
Voltage :
10V dc
Dimensions :
8 x 10.2mm
Maximum Operating Temperature :
+105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
SMD,8x10.2mm
Product Height :
10.2mm
Product Width :
Ripple Current :
600mA
Capacitance :
820µF
Length :
10.2mm
Technology :
Electrolytic
Lead Pitch :
3.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
EEE-FN1A821UP
Introducing Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1A821UP from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10V dc, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:SMD,8x10.2mm, EEE-FN1A821UP pinout, EEE-FN1A821UP datasheet PDF, EEE-FN1A821UP amp .Beyond Aluminum Electrolytic Capacitors Panasonic EEE-FN1A821UP ,we also offer 865080642006, 865080342006, EEE-FK1E100R, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.