ECXV-P37C2M-307.200
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECXV-P37C2M-307.200
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC VCXO 307.2MHZ SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
Type :
VCXO
Control Voltage-Min :
0.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.7mm
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency Stability :
±25ppm
Factory Lead Time :
6 Weeks
Series :
ECSpressCON™ ECXV-P
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.25ns
Package / Case :
6-SMD, No Lead
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
307.2MHz
Supply Voltage :
3.3V
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Rise Time-Max :
0.25ns
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Absolute Pull Range (APR) :
±90ppm
Packaging :
Tray
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Operating Frequency :
307.2MHz
Voltage - Supply :
3.3V
Symmetry-Max :
48/52%
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Control Voltage-Max :
3V
Current - Supply (Max) :
55mA