ECX-P32BN-16.000
Mfr.Part #
ECX-P32BN-16.000
Description
XTAL OSC XO 16.0000MHZ LVPECL
Operating Frequency :
16MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Voltage - Supply :
3.3V
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Supply Voltage :
3.3V
Frequency :
16MHz
Symmetry-Max :
48/52%
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
990.6μm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Max Supply Current :
48mA