ECX-P32BN-1244.000
Mfr.Part #
ECX-P32BN-1244.000
Description
XTAL OSC XO 1244.0000MHZ LVPECL
Frequency Stability :
±50ppm
Symmetry-Max :
48/52%
Operating Frequency :
1244MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Supply :
3.3V
Supply Voltage :
3.3V
Max Supply Current :
68mA
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Frequency :
1244MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Rise Time-Max :
0.25ns
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm