ECX-P32BN-11.0592
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECX-P32BN-11.0592
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 11.0592MHZ LVPECL
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
Fall Time-Max :
0.25ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
7 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Series :
ECSpressCON™ ECX-P
Output :
LVPECL
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Base Resonator :
Crystal
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
3.3V
Mount :
Surface Mount
Symmetry-Max :
48/52%
Max Supply Current :
48mA
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
11.0592MHz
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Operating Frequency :
11.0592MHz
Supply Voltage :
3.3V