ECX-P23BN-11.0592
Mfr.Part #
ECX-P23BN-11.0592
Description
XTAL OSC XO 11.0592MHZ LVPECL
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max Supply Current :
48mA
Frequency :
11.0592MHz
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Series :
ECSpressCON™ ECX-P
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
2.4892mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
85°C
Frequency Stability :
±50ppm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Voltage - Supply :
2.5V
6-SMD, No Lead
Current - Supply (Max) :
48mA
Type :
XO (Standard)
Min Operating Temperature :
-40°C