ECX-P22CM-60.000
Mfr.Part #
ECX-P22CM-60.000
Description
XTAL OSC XO 60.0000MHZ LVPECL
Max Supply Current :
48mA
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
2.5V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency :
60MHz
Symmetry-Max :
48/52%
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Stability :
±25ppm
Voltage - Supply :
2.5V
7 Weeks
Operating Frequency :
60MHz
Crystal
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm