ECX-P22CM-25.000
Mfr.Part #
ECX-P22CM-25.000
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ LVPECL
Oscillators
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Bulk
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Symmetry-Max :
48/52%
Max Supply Current :
48mA
Mount :
Surface Mount
Fall Time-Max :
0.25ns
JESD-609 Code :
e4
Frequency :
25MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Rise Time-Max :
0.25ns
Series :
ECSpressCON™ ECX-P
Supply Voltage :
2.5V
Type :
XO (Standard)
Operating Frequency :
250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm