ECX-P22CM-133.333
Mfr.Part #
ECX-P22CM-133.333
Description
XTAL OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
Oscillators
Fall Time-Max :
0.25ns
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Enable/Disable
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Operating Frequency :
133.333MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Mounting Type :
Surface Mount
Max Supply Current :
50mA
Frequency :
133.333MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Rise Time-Max :
0.25ns
Symmetry-Max :
48/52%
Supply Voltage :
2.5V
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm