ECX-P22BN-62.500
Mfr.Part #
ECX-P22BN-62.500
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ LVPECL
Oscillators
Rise Time-Max :
0.25ns
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e4
Supply Voltage :
2.5V
Frequency Stability :
±50ppm
Function :
Enable/Disable
Operating Frequency :
62.5MHz
Voltage - Supply :
2.5V
Output :
LVPECL
Type :
XO (Standard)
Height :
990.6μm
Base Resonator :
Crystal
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
62.5MHz
Max Supply Current :
48mA
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Symmetry-Max :
48/52%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm