ECX-L32CM-148.3516
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ECX-L32CM-148.3516
Manufacturer
ECS Inc. International
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO 148.3516MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Product Category :
Oscillators
Height :
990.6μm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Fall Time-Max :
0.5ns
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.039 1.00mm
Max Supply Current :
20mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Frequency :
148.3516MHz
Voltage - Supply :
3.3V
JESD-609 Code :
e4
Function :
Enable/Disable
Output :
LVDS
Base Resonator :
Crystal
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Type :
XO (Standard)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ECSpressCON™ ECX-L
Frequency Stability :
±25ppm
Packaging :
Bulk
Mount :
Surface Mount
Physical Dimension :
2.5mm x 2.0mm x 1.0mm
Supply Voltage :
3.3V
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Rise Time-Max :
0.5ns
Symmetry-Max :
45/55%
Frequency :
148.3516MHz